2588 The Download
2 Comment
15.12.2019 Upload date

Friedrich Nietzsche - Böyle Buyurdu Zerdüşt (Say)

Felsefe & Sosyoloji

FILE TYPE: pdf FILE SIZE: 6 MB

Doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlar. Onuncu köye ise almazlar; yersiz yurtsuz bırakırlar. Söylence o ki, on üçüncü köyde çarmıha ererler. Tarih, şu sıra onuncu köy ile on üçüncü köy arasındaki iki köyde Davutoğlu'nun başına ne geldiğini araştırmakla meşgul. Sen doğrucu Davut musun be Nietzsche? Senin neyine sürülüğü, köleliği, öte-dünyacılığı, ahlakçılığı, iyiliği, feodalliği tüm maskelerinden yoksun bırakmak!

Sadd Jazz 2 hafta önce

Merhaba, Elimde ağır kitap okuyamadığımdan, her an her yerde kitap okumak istediğimden ve kitabımın yanımda olmamasından, geceleri ışık olmadan (karımı rahatsız etmeden:)) kitap okumak istediğimden, aynı anda bir kaç kitap okuyabildiğimden kısacası kitap okumadan yapamadığımdan ekitap benim için harika bir çözüm. Kaldığım yer, işaretleme, aradığım kelimeyi bölümü kolaylıkla bulma vs. bonusu. Ancak okumak istediğim her kitabın ekitap formatının olmaması beni bu siteye yönlendirdi. Ekitap formatının kolay paylaşımının korsanlığı körüklediği için yayıncıların tercih etmemesini satın aldığım bir kitabı arkadaşlarımla değişirsem ne farkı sorusunu sormama neden oluyor. Bitirdiğim kitapları sitemizin veya bir köy okulunun kütüphanesine bırakırsam korsan mı oluyorum? Emre Kongar Beyfendinin bir kitabının sonunda "kitap ile ilgili görüşleriniz için eposta adresim" ibaresini görünce kendisine kitabını korsan yolla elde edip okuduğumu, bedelini de iletmek istediğimi söylediğimde kibarca kitabı almamı Akmerkez Remzi'ye bırakırsam adıma imzalayacağını söylemişti. O günden beri korsan okuyup beğendiğim kitabın basılı halini satın alıyorum. Uzattım. Çabanız için teşekkür ederim.

autcaesarautnih 2 hafta önce

Nietzsche'nin anıt eseri niteliğindeki bu kitap aynı zamanda Nietzsche'nin en popüler kitabı olması payesini taşıyor. Fakat doğrusu Zerdüşt, Nietzsche okumaları için çok da doğru bir başlangıç noktası teşkil etmiyor. Nietzsche'nin apolitik ve aforizmalarla dolu dili ilgi çekici olsa da Nietzsche'nin aydınlanma ve Kant'a duyduğu tepkiyi bilmeksizin yapılan okumalar ve metindeki metaforların anlaşılması her daim eksik kalacaktır.